Dan povijesti – Dan otvorenih vrata u Gradskom muzeju Sisak

Gradski muzej Sisak 2018. godine po prvi puta se uključio u obilježavanje Dana povijesti u sklopu 5. Kliofesta koji se održava na državnoj razini, a cilj mu je popularizacija povijesnih znanosti. Dan povijesti održao 11. svibnja 2018. godine, a tom prigodom Gradski muzej Sisak predstavio se Danom otvorenih vrata u razdoblju od 8 do 18 sati u kojem su posjetitelji mogli besplatno posjetiti stalni postav „Fragmenti“ i izložbu „Dječji svijet? Plastične igračke iz kolekcije Politeo“. Kroz navedene izložbe posjetitelji su se mogli upoznati s poviješću grada Siska od prapovijesti do Domovinskoga rata te s igračkama koje su proizvedene u hrvatskim tvornicama od 1930-ih do 1980-ih godina i na taj način ukazuju na važne elemente u povijesti djetinjstva.

Slogan 5. Kliofesta je Čitajte povijest stoga je Gradski muzej Sisak organizirao i prodaju muzejskih publikacija po prigodnim cijenama.