Noć muzeja 2017.

Noć muzeja 2017. u Gradskom muzeju Sisak

Na ovogodišnjoj manifestaciji glavni događaj biti će otvaranje izložbe „Staklo Siscije“ na kojoj će se prezentirati predmeti iz arheoloških zbirki Gradskog muzeja Siska i Arheološkog muzeja iz Zagreba. Pojedini predmeti biti će po prvi put izloženi javnosti, stoga je Noć muzeja izuzetna prigoda da se oni prezentiraju velikom broju posjetitelja. Osim navedene izložbe tijekom održavanja manifestacije glavna tema je posvećena obilježavanju 50 – godišnjice Sajma cvijeća, poznatog sisačkog brenda, u suradnji s Cehom cvjećara i vrtlara Udruženja obrtnika Sisak i Srednjom školom Petrinja. Taj dio programa nazvan je „Cvjetni muzej“. Povodom navedene godišnjice, u noćim satima održat će se slušaonica „Djeca cvjeća“ na temu rock glazbe 60-ih godina. Ujedno će tijekom manifestacije biti održani i programi za najmlađe u sklopu muzejske pedagoške radionice. Također će tijekom cijele noći ulaz i vodstvo po muzeju biti besplatni za sve posjetitelje. Partneri u realizaciji manifestacije su Ceh cvjećara i vrtlara Udruženja obrtnika Sisak, Srednja škola Petrinja, Turistička zajednica grada Siska i Dom kulture „Kristalna kocka vedrine“. Sponzori su McDonald´s, Carlsberg Croatia d. o. o., Mlin i pekare d. o. o. Sisak, Restoran Cocktail, Trgovačko – ugostiteljski obrt „Zalogajnica“.

Program:

18.00 – 01.00 – besplatan ulaz i vodstva po muzeju

18.00 – 01.00 – „Cvjetni muzej“ – prezentacija radova Sekcije cvjećara Udruženja obrtnika Sisak i smjera cvjećara Srednje škole Petrinja na temu 50 – godišnjice Sajma cvijeća

22.00 – 01.00 – slušaonice „Djeca cvijeća“ na temu rock glazbe 60-ih godina

18.00 – 22.00 – radionice za djecu

20.00 – izložba „Staklo Siscije“