Gradski muzej Sisak na festivalu MUVI 07

Gradski muzej Sisak je zajedno s tvrtkom Curious Cat Ltd. odradio uspješnu prezentaciju svoje mobilne aplikacije na sedmom festivalu muzejskog filma i multimedije MUVI 07, održanom 7. prosinca 2018. godine. U sklopu MUVI-ja, svake se druge godine u prosincu održavaju dvije različite manifestacije: MUVI 07: muzeji – video – film i MUVI LAB 2018, kao mjesta susreta svih IT ljubitelja muzejskih priča, filma, multimedijskih i web projekata. Tijekom dvanaest godina i šest izdanja, manifestacija je pobudila interes ne samo muzejskih stručnjaka već i kreativnih poduzetnika, dizajnera i studenata muzeologije. Svoj je program mijenjala osluškujući potrebe i ideje prvenstveno muzealaca, te je od prvotno samo videu/filmu namijenjene manifestacije, svoj program obogatila i dijelom u kojemu muzeji na najbolji način mogu pokazati rezultate primjene novih tehnologija kao novog dinamičnog komunikacijskog modela.

Mobilna aplikacija Gradskog muzeja Sisak

Projekt izrade aplikacije inicirao je Gradski muzej Sisak, a financiralo Ministarstvo kulture s ciljem informiranja korisnika o radu muzeja kroz pregled djelatnosti koje njegovi odjeli pokrivaju, uvid u arheološka istraživanja koja se provode, stalni postav muzeja, prikaz građe iz muzejskih zbirki, njegove publikacije te sadržaje koji nude interesantne informacije o povijesti grada Siska. Značajka aplikacije je i implementacija sustava proširene stvarnosti za prikaz animiranih trodimenzionalnih modela sisačkih znamenitosti. Muzej je na taj način dobio novi, moderni alati za promicanje svojeg rada te mogućnost obraćanja mlađim generacijama. Gradski muzej Sisak je izradom navedene  aplikacije postao jedna od rijetkih muzejskih institucija koja posjeduje takav komunikacijski alat.

Video prezentaciju aplikacije možete pronaći na linku s lijeve strane.