Božić u Muzeju 2017.

Već tradicionalno, Gradski muzej Sisak je za naše sugrađane pripremio program Božić u Muzeju! Program je namijenjen svim generacijama, a obuhvaća predavanje o tradiciji obilježavanja Božića našeg kraja te niz edukativno-kreativnih radionica koje će se održavati od 4. do 22. prosinca 2017. godine, u prostorijama Gradskog muzeja Sisak, Ulica kralja Tomislava 10 u Sisku.
Kako će se naši najmlađi, djeca vrtićke dobi i nižih razreda osnovnih škola snaći u timskom radu sa svojim roditeljima/pratiteljima vidjet ćemo na radionici „Božić u Muzeju“ na kojoj će se izrađivati ukrasi za božićno drvce. Osim navedenih programa provest će se niz edukativno-kreativnih radionica s našim najmlađim sugrađanima pa će se tako organizirati niz posjeta vrtićima i osnovnim školama grada Siska. Ove radionice, sa školskom i vrtićkom djecom, organiziramo u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa iz Siska te će se organizirati prikupljanje sredstava za osobe u potrebi uoči nadolazećih blagdana.

Raspored događanja:

Predavanje i prezentacija
7. prosinca 2017. u 19,00 sati
Voditelj: Katica Mrgić, viša kustosica Etnografskog odjela Gradskog muzeja Sisak i Jasminka Luketić Domitrović, autorica novih božićnih ukrasa s tradicijskim motivima našeg kraja
Predavanje o tradiciji obilježavanja Božića Posavine i Pokuplja te prezentacija novih božićnih ukrasa s tradicijskim motivima našeg kraja.

Radionica izrade božićnih ukrasa s tradicijskim motivima našeg kraja za odrasle
14. prosinca 2017. u 18,00 sati
Voditelj: Jasminka Luketić Domitrović
Kreativna radionica izrade božićnih ukrasa s tradicijskim motivima našeg kraja. Radionica je namijenjena srednjoškolskim i starijim uzrastima. Broj sudionika za ovu radionice je ograničen te je nužna prijava sudionika na adresu elektroničke pošte marijan.bogatic@muzej-sisak.hr.

Božić u Muzeju
21. prosinca u 17,30 sati
Voditelj: Tea Fumić, muzejska pedagoginja- pripravnica i Marijan Bogatić, viši muzejski pedagog Gradskog muzeja Sisak
Radionica je namijenjena djeci vrtićke dobi i nižim razredima osnovne škole koji će zajedno sa svojim roditeljima/pratiteljima izrađivati ukrase kojima će se okititi muzejsko božićno drvce. Svih ovih godina nas je posjećivao i Djed Božićnjak, stoga očekujemo njegov posjet i ove godine s prigodnim darovima za najmlađe sudionike ove radionice. Broj sudionika za ovu radionice je ograničen te je nužna prijava sudionika na adresu elektroničke pošte marijan.bogatic@muzej-sisak.hr.