U subotu, 2. rujna 2017. godine u prostoru ”Barutane”, budućega muzejskog postava Domovinskog rata, Ulica Marijana Cvetkovića 2a u Sisku održalo se otvorenje izložbe ”Zaustavljeni trenutak”, izložba fotografija iz vremena Domovinskog rata, donacija Željka Grgurinovića.

Izložba fotografija „Zaustavljeni trenutak“ izbor je iz donacije fotografskih negativa Željka Grgurinovića, dopisnika „Večernjeg lista“ Gradskom muzeju Sisak. Prva je to izložba u nizu iz ciklusa „Sisačka bojišnica – okom fotografa“ izložbi posvećenoj fotografiji u Domovinskom ratu. Napravljen je izbor od 91 fotografije od preko 6000 snimaka, koliko ih je donirano i zabilježeno na negativima. Negativi obuhvaćaju razdoblje od 1989. pa sve do 2003. godine. Treba istaknuti kako ovi negativi ne obuhvaćaju u potpunosti sve fotografske negative koje je snimio Željko Grgurinović već se dobar dio negativa vezan za djelovanje novinara nalazi u arhivi „Večernjeg lista“. Negativi su nakon svake reportaži dostavljani u redakciju u Zagreb gdje su razvijani i gdje je urednik radio izbor fotografija vezanih uz vijest na regionalnim stranicama toga dnevnog lista.