22. Edukativne muzejske akcije

U četvrtak, 20. travnja 2017, u Hrvatskom školskom muzeju u Zagrebu je održano predstavljanje 22. Edukativne muzejske akcije u organizaciji Sekcije za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskog muzejskog društva. Naslov ovogodišnje akciju je ”Tajne”, a provodi se u muzejima po cijeloj Hrvatskoj od 25. travnja do 18. svibnja 2017. (Međunarodni dan muzeja). U predstavljanju akcije sudjelovao je Marijan Bogatić, viši muzejski pedagog Gradskog muzeja Sisak te je predstavio program Gradskog muzeja Sisak pod nazivom ”Tajne sisačkog mamuta”.

Program u našem muzeju se provodi od 20. travnja do 18. svibnja 2017. uz izložbu ”Sisački mamut”, autora Marija Carića. Program uključuje besplatno vodstvo izložbom kao i edukativno kreativne radionice za djecu starijih vrtićkih skupina kao i učenike nižih i viših razreda osnovnih škola. Pozivi vrtićima i osnovnim školama su službeno poslani, a novina u ovom programu su radionice otvorene za građanstvo koje će se održavati svake srijede u Gradskom muzeju Sisak, Ulica kralja Tomislava 10 u Sisku od 16,00 do 18,00 sati.

Za prijavu sudjelovanja kao i sve dodatne informacije potrebno se javiti na 044/811-811.