Dan branitelja grada Siska

Dan branitelja grada Siska obilježava se 3. rujna, dana kada je Hrvatska vojska od tadašnje Jugoslavenske narodne armije preuzela sisačku vojarnu Barutana, a koja danas predstavlja muzejski prostor posvećen Domovinskom ratu.

Tim povodom Gradski muzej Sisak pripremio je prigodan program koji se održao na prostoru bivše vojarne „Barutana“, Marijana Cvetkovića bb, od 14,00 do 17,00 sati. Izložbom “Barutana – uspomene pobjednika” prikazani su predmeti iz zbirki Gradskog muzeja Sisak koje su donirali hrvatski branitelji. Uz izložbu, video prezentacijama prikazane su fotografije poginulih branitelja grada Siska, Projekta terenske nastave iz povijesti na temu Domovinskog rata te djelovanja 36. inženjerijsko-pontonirskog bataljuna “Dabrovi” čije je sjedište bilo u vojarni Barutana. Svi posjetitelji imali su mogućnost vidjeti i suvremeno naoružanje Hrvatske vojske jer su pripadnici OSRH, u sklopu programa, održali taktičko tehnički zbor i predstavili borbeno oklopno vozilo „Patriu“, pješačko naoružanje i opremu koju koriste.