Novo u muzejskoj suvenirnici

Bogata i raznolika ponuda muzejske suvenirnice od ovoga tjedna obogaćena je s još dva nova suvenira, koja su ujedno i rezultat ideja i programa Noći muzeja 2016. godine. Naime, tada su predstavljeni figuralni prikazi s ulomaka posude pronađene prilikom arheološkog istraživanja lokaliteta u Frankopanskoj ulici u Sisku. Važnost ovoga nalaza iz 2. st. prije Krista očituje se u značaju da je po prvi puta na lijevoj obali rijeke Kupe pronađen mlađeželjeznodobni kulturni sloj, ali i zbog ikonografije ove posude. Na novim suvenirima, prirodni sapun i terakota privjesak s eteričnim uljima, predstavljeni su upravo ovi prikazi koji ih čine jedinstvenim. Vodeći se mišlju kako bi svaki suvenir trebao biti odraz prostora, povijesti i zajednice iz koje dolazi, ovakvi suveniri izvrstan su način prezentacije naše povijesti i baštine široj javnosti te gostima našega grada.