Klikni na znanje

Gradski muzej Sisak sudjelovao je u Edukativnoj akciji Sekcije za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskog muzejskog društva koja se održavala od 18. travnja do 18. svibnja 2016. Glavna tema akcije je bila KLIK na Kulturni krajoLIK, a Gradski muzej Sisak sudjelovao je s programom Klikni na znanje.

Program Gradskog muzeja Sisak uključivao je niz besplatnih edukativno kreativnih radionica za učenike osnovnih i srednjih škola u gradu Sisku na kojima su polaznici upoznali naš grad. Zašto je jedan meandar bio toliko privlačan prapovijesnim plemenima, zašto se u centru grada nemoguće izgubiti ako znate strane svijeta, koja je veza ušća rijeka i Hasan paše Predojevića, kako i gdje su se gradili industrijski pogoni i industrijska naselja, koja su to obilježja Posavine i Pokuplja… samo su neka pitanja na koja smo mi odgovorili.