Najavljen program Noći muzeja 2016.

Na medijskoj konferenciji održanoj 25. siječnja 2016. najavljen je program Gradskog muzeja Sisak u Noći muzeja 2016.

Gradski muzej  Sisak

Ulica kralja Tomislava 10, Sisak

29. siječnja 2016. od 18 do 1 sat

PROGRAM:

Gradski muzej Sisak u suradnji s Udruženjem obrtnika grada Siska i Strukovnom školom Sisak obilježit će 180 godina od osnutka prvog Ceha sisačkih obrtnika. Ova bitna godišnjica podsjeća na neprekidnu djelatnost sisačkih obrtnika od 1836. do 2016. godine koji su od 19. do početka 20. stoljeća zajedno  s trgovcima bili nositelji sisačkog gospodarstva. Obrtnička proizvodnja u Sisku je danas u opadanju, no Gradski muzej Sisak će kroz Noć muzeja prezentirati segment te djelatnosti i ukazati na njegovu važnost u gradu koji je nekoć ovisio o industrijskoj proizvodnji, a danas nužno treba nove mogućnosti razvoja. U suradnji s obrtnicima prezentirat će se mogućnost korištenja motiva s arheoloških nalaza nađenih u Sisku. Kao glavni motivi bit će korišteni oni s jedinstvenog i reprezentativnog nalaza u europskom kontekstu – ulomka prapovijesne keramičke posude iz 1. st. pr. Kr. Ti motivi predstavljaju mogući brend grada Siska  kojim bi obrtnici mogli prezentirati grad ne samo na lokalnoj razini već i u cijeloj Hrvatskoj i inozemstvu. Time Gradski muzej Sisak nastupa kao poticatelj novih ideja i naglašava svoju prisutnost kao aktivni sudionik gospodarskih i kulturnih promjena u gradu Sisku.

18 – 01 sat

• Besplatan ulaz i stručno vodstvo izložbenim postavima
  • Popust od 20% na publikacije u izdanju Gradskog muzeja Sisak
  • Nagrade za posjetitelje