Predavanje Hrvatska u 20. stoljeću i neovisnost Hrvatske

U četvrtak, 13. studenog 2014. održana su dva prilagođena vodstva i predavanja na temu Hrvatska u 20. stoljeću i neovisnost Hrvatske s posebnim naglaskom na Domovinski rat. Muzej su posjetili  učenici 4. a i b razreda OŠ 22. lipnja iz Siska. Vodstvo i predavanja su održani u sklopu školskog projekta učenja o Domovinskom ratu koji uključuje niz aktivnosti, a u nekoliko dijelova sudjeluje Gradski muzej Sisak. Vodstvo postavom održao je Marijan Bogatić, muzejski pedagog, a predavanja Ivica Valent, viši kustos Gradskog muzeja Sisak.

Predavanje je održano s ciljem upoznavanja učenika o značenju i tijeku Domovinskog rata kako na prostoru Republike Hrvatske tako i na području Sisačko-moslavačke županije i grada Siska s posebnim osvrtom na bitku za Vukovar, a uoči obilježavanja 18. studenog Dana sjećanja na žrtvu Vukovara.