Susret klapa u Sisku

U petak, 6. rujna 2013. u utvrdi Stari grad održan je Susret klapa u Sisku s početkom u 21,00 sat.

Organizator susreta, koji se u Sisku održava šesti put, je Vokalno instrumentalni ansambl „Kolapjani“ iz Siska u sklopu kojega djeluju ženska klapa „Kolapjanke“ i muška klapa „Kolapjani“. Svi ljubitelje klapske pjesme, uz nastup Kolapjana, imali su priliku uživati i u nastupu klape KALETA iz Zadra, KURJOŽE iz Podstrane, ŠKRLET iz Kutine, STENTORIA iz  Daruvara, GROBNIK iz Čavla, POJ iz Samobor, BARUN –iz Sv. Nedelje, LIBAR iz Privlaka, PETRADA iz Zagreba, te GAROFULI iz Bibinja.

Susret se održao pod pokroviteljstvom županice Sisačko moslavačke županije Marine Lovrić Merzel, Grada Siska, Doma kulture „Kristalna kocka vedrine“ i Gradskog muzeja Sisak.