Gradski muzej Sisak uključio se u muzejsko obilježavanje ulaska Republike Hrvatske u Europsku Uniju

Gradski muzej Sisak uključio se u akciju obilježavanja ulaska Republike Hrvatske u Europsku Uniju te su posjetiteljima omogućili  besplatan ulaz u Muzej i utvrdu Stari grad u ponedjeljak 1. srpnja 2013. Muzeji, galerijski prostori i ostale ustanove u kulturi iz cijele Hrvatske na ovaj simbolični način, otvaranjem svojih vrata, aktivno su sudjelovali u programu obilježavanja pristupanja Europskoj Uniji.

U izložbenom prostoru, u Tomislavovoj ulici 10, posjetitelji su mogli u vremenu od 10,00 do 18,00 sati pogledati izložbu Fragmenti, Sisak od prapovijesti do suvremenosti i novootvorenu izložbu Izborna promidžba u Sisku 1990. – 2009.

U utvrdi Stari grad, uz stalne izložbene sadržaje, u vremenu od 10,00 do 18,00 sati, svi posjetitelji mogli su razgledati izložbe Kolonija likovnih umjetnika Željezare Sisak 1971-1990.Srednjovjekovna kuhinjaMlinovi i mostovi te Zbirka Orlić.