Sajam suvenira

U subotu, 1. rujna u utvrdi Stari grad održan je Sajam suvenira u organizaciji Gradskog muzeja Sisak i Udruge “Suvenira”.

Na Sajmu je sudjelovalo tridesetak izlagača s područja Sisačko-moslavačke županije koji su ovom prilikom mogli predstaviti svoj rad. Uz bogatu ponudu autohtonih, ručno rađenih suvenira temeljenih na motivima tradicijske baštine naše županije, posjetitelji su mogli uživati i u bogatom kulturno-zabavnom programu te degustaciji raznih gastronomskih specijaliteta. Na Sajmu su se birali i najbolji suveniri, pa su tako svoje favorite odabrali i publika i stručni žiri sastavljen od Davorke Obradović, ravnateljice Gradskog muzeja Sisak, Katice Mrgić, više kustosice i etnologinje Gradskog muzeja Sisak te Vedrane Banić, savjetnice za marketing Gradskog muzeja Sisak. Nagrade najboljima su dodjeljene u nekoliko kategorija, pa je tako od strane publike nagrađen OPG Mačković i njihov suvenir “guska lampa”, dok je stručni žiri nagrade podijelio u nekoliko kategorija. Nagrade za originalnost dobili su Ruža Ratkić i Željko Pavičić, a nagrade za najbolji suvenir prema izboru žiria dobili su OPG Mačković, Željka Ribarić i Đurđa Dobrenić. Posebnu nagradu izvan kategorija dobila je Etno Udruga Ivančica koja je svojom cjelokupnom ponudom, originalnošću i specifičnošću oduševila kako žiri, tako i publiku. Sajam je posjetilo osamsto posjetitelja, koji nisu krili zadovosljtvo kako ponudom suvenira tako i drugima sadržajima koji su ih tamo dočekali.